ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Основні документи для експлуатації кисневих станцій та станцій газифікації

Головна » Статті з охорони праці » Основні документи для експлуатації кисневих станцій та станцій газифікації
кисневі станції

Дозвіл на роботу з устаткуванням високого рівня ризику

Перш за все, потрібно мати дозвіл на роботу з устаткуванням, яке здійснює виробництво, використання, зберігання, перевезення вибухопожежонебезпечних та небезпечних речовин 1 та 2 класів. Маса цих речовин повинна бути рівною або перевищувати встановлені ПКМУ межі, зазначені у відповідних документах.

Дозвіл на роботу з устаткуванням, що працює під тиском

Далі, вам буде потрібний дозвіл на роботу з устаткуванням, яке працює під тиском, згідно з “Технічним регламентом обладнання, що працює під тиском”.

Дозвіл на роботу в потенційно вибухонебезпечних середовищах

Також потрібен дозвіл на роботу з устаткуванням та захисними системами, що використовуються в потенційно вибухонебезпечних середовищах, згідно з відповідним “Технічним регламентом”.

Декларації відповідності для устаткування підвищеної небезпеки

Декларація відповідності для устаткування, що вимагає безпеки при збоях

Потрібна декларація відповідності для устаткування, що може становити загрозу безпеки людей у разі збою або неналежного функціонування.

Декларація відповідності для устаткування, яке потребує технічного огляду

Для машин, механізмів та обладнання, що вимагаають від виробника проведення технічного огляду, випробування та/або експертного обстеження, необхідно отримати декларацію відповідності, яка підтверджує дотримання стандартів безпеки.

Декларація про відповідність технічним вимогам законодавства з охорони праці для обладнання високого ризику, зокрема, обладнання, яке вказано в підпункті 2 пункту 2 “Технічного регламенту безпеки машин”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року № 62, включаючи безпекові пристрої, що забезпечують функції безпеки та можуть становити загрозу безпеці людей у разі відмови або неправильної роботи, відповідно до пункту 1 групи Б додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (з поправками).

Декларація про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері охорони праці при використанні обладнання високого ризику, зокрема машин, механізмів та обладнання, для яких виробник встановив вимоги щодо проведення технічного огляду, випробувань та/або експертних обстежень (технічна діагностика), згідно пункту 8 групи Б додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (з поправками).

Дозвіл на виконання робіт високого ризику, зокрема виробництва, використання, зберігання, транспортування, застосування, утилізації та знешкодження вибухонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, горючих рідин, вага яких дорівнює або перевищує встановлені норми порогових мас, відповідно до визначень в ПКМУ від 11 липня 2002 року № 956 “Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів високого ризику”, згідно з пунктом 1 групи В додатку до постанови.

Декларація про відповідність забезпечує документальне підтвердження того, що обладнання високого ризику та його безпекові пристрої відповідають вимогам законодавства з охорони праці та технічним стандартам. Це необхідно для забезпечення безпеки працівників та запобігання можливим небезпекам під час експлуатації такого обладнання.

Важливо мати в наявності дозвіл на виконання робіт високого ризику, який дозволяє здійснювати операції з виробництва, використання, зберігання, транспортування, застосування, утилізації та знешкодження небезпечних речовин. Цей дозвіл гарантує дотримання необхідних заходів безпеки та запобігання можливим аварійним ситуаціям.

Це не повний перелік документів, який потрібен.

Висновок

Пам’ятайте, що дотримання правил і норм безпеки є важливим аспектом у забезпеченні безпеки праці та захисту життя та здоров’я працівників під час роботи з обладнанням високого ризику.

Всі ці документи повинні бути доступні при експлуатації кисневої станції та станції газифікації. Вони забезпечують, що устаткування використовується відповідно до всіх вимог безпеки, а також допомагають уникнути будь-яких правових проблем або штрафів від регулюючих органів.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *