ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Дозволи для експлуатації генеруючих установок?

Головна » Статті з охорони праці » Дозволи для експлуатації генеруючих установок?
генеруючі установки

Регулювання експлуатації потенційно небезпечного обладнання в Україні визначено у рішенні Кабінету Міністрів від 26.10.2011 р., № 1107. Згідно з цим рішенням, встановлено процедуру отримання, відмови у наданні, переоформлення та анулювання дозволів на виконання робіт, що мають потенційну небезпеку, а також на експлуатацію потенційно небезпечних машин і устаткування (далі – Дозвіл), а також процедуру реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічній базі з вимогами законодавства з охорони праці (далі – Декларація).

Кабінет Міністрів України в рішенні від 03.02.2021 р., No 77 (в подальшому Рішення No 77), ухвалив список потенційно небезпечних машин та устаткування. З урахуванням вимог Рішення No 77, експлуатація обладнання з групи А вимагає наявності Дозволу, а експлуатація обладнання з групи Б вимагає реєстрації Декларації.

Залежно від характеристик та типу обладнання, встановлюється його віднесення до певного пункту Списку. Для генеруючих установок необхідно аналізувати технічну документацію, щоб визначити до якого пункту вони відносяться. Перед початком експлуатації генеруючих установок необхідно отримати відповідний Дозвіл або зареєструвати Декларацію відповідно до вимог Порядку, визначеного вище, у відповідному територіальному органі Держпраці.

Особи, компетентні у визначенні до якої категорії відноситься обладнання, зокрема технічні експерти, які пройшли спеціальне навчання, можуть надати консультації та допомогу в цьому процесі.

При аналізі технічної документації на обладнання (наприклад, паспорт, інструкції з експлуатації, декларація відповідності технічним регламентам тощо), важливо коректно визначити до якої категорії воно відноситься для отримання відповідних дозвільних документів.

Висновок

Отже, експлуатація генераторних установок в Україні регулюється відповідними постановами Кабінету Міністрів, які визначають порядок отримання необхідних дозволів і реєстрації декларацій відповідності.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *