ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Типові помилки при складанні декларації відповідності МТБ: як їх уникнути

Головна » Статті з охорони праці » Типові помилки при складанні декларації відповідності МТБ: як їх уникнути
декларація матеріально-технічної бази типові помилки

Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства є офіційним документом, що підтверджує, що матеріально-технічна база, використовувана в підприємстві або організації, відповідає встановленим законодавством вимогам в галузі охорони праці.

Бажаємо привернути увагу роботодавців до поширених помилок, які зазвичай вчиняються при формуванні декларації.

Наша мета полягає в покращенні якості розробки декларації вимогам законодавства з охорони праці (надалі – декларація), форма якої визначена в додатку 8 Порядку видачі дозволів на виконання небезпечних робіт та на експлуатацію (використання) машин, механізмів, устаткування небезпечного типу, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 No 1107 (далі – Порядок).

Типові помилки, які найчастіше робляться підприємствами під час складання декларації.

Наявність цих помилок може призвести до недостатньої відповідності декларації вимогам законодавства з охорони праці. Деякі з найбільш поширених помилок включають:

  • У розділі “Інші відомості” не надана вся необхідна інформація, передбачена підстрочним текстом встановленої форми декларації.
  • Не вказане місце виконання робіт з підвищеною небезпекою та/або експлуатації (використання) машин, механізмів, устаткування небезпечного типу.
  • При описі машин, механізмів, устаткування небезпечного типу не наводиться їх загальне найменування відповідно до додатку 7 Порядку.
  • Відсутність даних у розділі “Інформація про наявність договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами для відшкодування можливих збитків” (якщо страхування не проводилось, вказується: “договір страхування не було укладено”).
  • Відсутність інформації у розділі “Інформація про проведення добровільного аудиту з охорони праці” (якщо аудит не проводився, вказується: “добровільний аудит не проводився”).
  • Вказуються роботи, які не належать до категорії небезпечних, а також машини, механізми, устаткування небезпечного типу, які не відповідають додатку 7 Порядку.
  • Не вказана інформація про кількість робочих місць, на яких є підвищений ризик травмування.
  • В інформації про машини, механізми, устаткування небезпечного типу не вказується дані про їх тип або марку (якщо вони є), номер партії, дату виробництва та країну виготовлення.
  • Помилкою є відсутність інформації про кількість робочих місць з підвищеною небезпекою та кількість будівель і споруд, виробничих об’єктів.

Ми хотіли б обратити вашу увагу на ці недоліки, оскільки їх присутність може призвести до неправильного оформлення декларації та порушення вимог законодавства з питань охорони праці.

Рекомендуємо приділити максимум уваги, щоб уникнути цих помилок.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *