ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Зміна ліцензування для посередництва у працевлаштуванні закордоном

Головна » Статті з охорони праці » Зміна ліцензування для посередництва у працевлаштуванні закордоном
Зміна ліцензування для посередництва у працевлаштуванні закордоном

20 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про захист працівників-мігрантів та протидію шахрайству у зарубіжному працевлаштуванні”.

Цей Закон був представлений на розгляд народних депутатів з 2019 року, але реальний рух у його розгляді відбувся тільки в 2023 році.

Закон визначає, що ліцензії будуть замінені декларуванням, яке теоретично має спрощувати доступ до цієї галузі діяльності для підприємців.

Що це означає?

Чинність Закону почнеться через 6 місяців після його офіційного опублікування, а отже, він набуде сили з 14 жовтня 2023 року.

До цього моменту Уряд повинен розробити низку відповідних законодавчих актів, які встановлять порядок подання декларацій, їх форму та вміст. Ліцензії будуть видається до набуття законом чинності, але через 6 місяців після набуття чинності всі ліцензії будуть скасовані. Підприємці, які мають діючі ліцензії, протягом цього 6-місячного періоду також повинні подати декларацію та дозвіл на виконання робіт підвищенної небезпеки, оскільки Закон не передбачає автоматичного переоформлення ліцензій.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *