ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Як (де) отримати і хто видає посвідчення з охорони праці?

Головна » Статті з охорони праці » Як (де) отримати і хто видає посвідчення з охорони праці?
Де та як звернутися для отримання посвідчення з охорони праці

Як отримати посвідчення з охорони праці?

Отримання посвідчення з охорони праці в Україні вимагає проходження певного процесу, що включає навчання та іспити.

Спочатку, ви повинні зареєструватися на курс з охорони праці в акредитованому навчальному центрі. Тривалість курсу може варіюватися в залежності від ваших потреб та професії, але зазвичай він триває від кількох днів до кількох тижнів.

Після завершення курсу ви повинні здати іспит, який перевіряє ваші знання та розуміння основних принципів охорони праці.

Успішне проходження іспиту дає вам право отримати посвідчення з охорони праці. Цей документ є важливим підтвердженням вашої кваліфікації та знань з охорони праці, і його вимагають багато роботодавці в Україні.

Пам’ятайте, що посвідчення потребує періодичного поновлення, тож не забудьте слідкувати за його терміном дії.

Де отримати посвідчення з охорони праці в Україні?

Посвідчення з охорони праці в Україні можна отримати в спеціалізованих навчальних закладах, що мають відповідну ліцензію на проведення такого навчання. Це можуть бути центри професійно-технічної освіти, навчальні центри при торговельних спілках, комерційні навчальні центри тощо.

Процес отримання посвідчення з охорони праці передбачає проходження спеціалізованого курсу, який включає теоретичну і практичну частини. Після завершення курсу необхідно скласти іспит, після успішного проходження якого видається посвідчення.

Важливо пам’ятати, що посвідчення з охорони праці має обмежений термін дії (зазвичай 3 роки), після чого потребує поновлення шляхом повторного проходження навчання та іспиту.

Переконайтеся, що ви звернулися до надійного і акредитованого навчального закладу, який має всі необхідні дозволи на проведення такого навчання.

Якщо придбати посвідчення?

Жаль, що в Україні все ще існує певна кількість людей, які вважають, що придбання посвідчення з охорони праці є вигідним. Однак насправді, всі уявні переваги такого рішення є сумнівними:

  • це незаконно: купівля посвідчення з охорони праці вважається підробкою документів, внесенням неправдивих відомостей або видачею фальшивих документів, що належить до категорії злочинів згідно зі статтею 366 Кримінального кодексу України. Якщо в результаті використання такого посвідчення станеться серйозна подія, така як травма або смерть на робочому місці, за законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років.
  • Це стає джерелом небезпеки, оскільки працівники, які не пройшли навчання з охорони праці, не зможуть належним чином організувати роботу на підприємстві. Це призводить до постійної присутності працівників у зоні ризику, що загрожує зривами виробничих процесів, завданням шкоди майну підприємства і стороннім особам, негативним впливом на екологію, а також може спричиняти травматизм та навіть призводити до смертей на виробництві.

Таким чином, відсутність належного навчання з охорони праці має серйозні наслідки і ставить під загрозу безпеку працівників, майно підприємства та навколишнє середовище.

Для попередження подібних ситуацій необхідно дотримуватися законодавства, проводити обов’язкове навчання з охорони праці та забезпечувати виконання відповідних заходів безпеки на робочому місці.

Вартість навчання:

— за перше правило – 250 грн., а кожне наступне правило по 75 грн.;
— кожна робітнича професія – 250 грн.

Детальніше

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *