В деяких країнах, таких як Україна, це вимагається для підтвердження того, що ваша компанія володіє необхідним обладнанням, приміщеннями, технологіями тощо для виконання своєї діяльності відповідно до законодавства.
Точний час, необхідний для складання такої декларації про відповідність, залежить від різних факторів:
- Складність вашого бізнесу або організації: чим більше обладнання, приміщень і технологій вам потрібно описати, тим більше часу ви проведете на підготовку декларації.
- Ваш знайомство з процесом: якщо ви раніше ніколи не складали такої декларації, вам, можливо, потрібно провести додатковий час на дослідження вимог і формату.
- Доступність необхідної інформації: якщо у вас вже є всі дані про вашу матеріально-технічну базу, це зможе значно прискорити процес.
В залежності від цих факторів, процес може зайняти від кількох годин до кількох днів або навіть тижнів. Рекомендується звернутися до професіонала або консультанта, який спеціалізується на цій галузі, щоб забезпечити правильне і своєчасне виконання цієї важливої задачі.
Якщо кілька технічних регламентів поширюються на певний вид продукції, то необхідно скласти єдину декларацію про відповідність, якщо це передбачено відповідними технічними регламентами. В цій декларації повинні бути зазначені всі відповідні технічні регламенти, а також інформація про їх офіційне опублікування.
Ця єдина декларація може бути представлена у формі досьє, яке містить окремі декларації.
Для отримання такої декларації продукція повинна пройти процедуру оцінки відповідності відповідно до всіх технічних регламентів, і після цього виробник складає декларацію про відповідність для такої продукції.
Ці вимоги визначені у статті 28 частині 4 Закону України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності“.