ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Порядок створення служби охорони праці на підприємстві

Головна » Статті з охорони праці » Порядок створення служби охорони праці на підприємстві
Когда создается служба охраны труда

Охорона праці, як ми всі знаємо, стає вельми значущим аспектом, на який роботодавці зосереджують свою увагу для забезпечення безпеки своїх непересічних працівників. Варто відзначити, що в українському законодавстві є спеціальні положення, які регулюють створення служби охорони праці на підприємствах різного масштабу. Давайте зануримося у деталі, розглянувши умови та необхідність створення такої служби.

Обов’язкове створення служби охорони праці

Згідно із Законом України “Про охорону праці”, кожен роботодавець повинен організувати службу охорони праці, якщо на його підприємстві трудиться 50 чи більше осіб. Це, безперечно, є головною умовою, коли створення служби охорони праці втілюється у життя та стає принциповим.

Під час організації служби охорони праці на підприємстві застосовується стандартне положення, яке затверджено Державним комітетом України з нагляду за охороною праці. Необхідно зазначити, що сама служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Розробка Положення про службу охорони праці

При розробці Положення про службу охорони праці кожен роботодавець враховує специфіку свого підприємства, різноманітність видів діяльності, кількість трудових колективів, специфіку робочих умов та інші вагомі фактори. Саме у цьому Положенні зазначаються функції, права та обов’язки служби охорони праці, а також декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам українського законодавства з охорони праці.

Зрозуміло, що на підприємствах, де кількість працівників становить менше 50 осіб, створення служби охорони праці не є обов’язковим та може бути непрактичним. В таких випадках функції служби охорони праці можуть виконуватися кваліфікованими фахівцями, такими як спеціалісти або інженери з охорони праці.

Щоб забезпечити виконання функцій служби охорони праці на підприємствах з меншою кількістю працівників, ніж 20, можуть залучатися зовнішні спеціалісти на контрактній основі. Очевидно, що такі фахівці повинні мати стаж роботи не менше 3 років і пройти відповідне навчання з охорони праці.

Права та обов’язки служби охорони праці

Керівники та фахівці служби охорони праці за своєю посадою та заробітною платою мають однакові права й обов’язки, що ставить їх на один рівень з керівниками та спеціалістами основних виробничо-технічних служб. Це означає, що їхні посади та заробітна плата повинні бути відповідними.

На підприємстві необхідно дотримуватися наказів з охорони праці, інструкцій та положень, що регулюють питання охорони праці. Роботодавець має бути у володінні відповідним документом, що підтверджує його ліцензію на зайняття діяльності з охорони праці. Крім того, для забезпечення безпеки працівників на підприємстві необхідно дотримуватися високого рівня виконання вимог щодо охорони праці.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *