ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Оновлення в розслідуванні нещасних випадків: Кабмін вносить зміни

Головна » Статті з охорони праці » Оновлення в розслідуванні нещасних випадків: Кабмін вносить зміни
Оновлення в розслідуванні нещасних випадків Кабмін вносить зміни

Уряд вніс корективи до Методики дослідження та ведення обліку аварій, професійних хвороб та виробничих нещасних випадків.

Це вказано в рішенні Кабінету Міністрів від 20 січня 2023 р. № 59.

Дослідження аварій та професійних хвороб

Нововведенням стало, що аварії та/або гострі професійні захворювання (отруєння), які трапились з учнями, студентами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами навчальних закладів під час проходження практики на підприємстві (в установі, організації) під керівництвом представників цього підприємства, вивчаються комісією підприємства, де стався нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), із залученням представника навчального закладу і зараховуються до обліку підприємством.

Тепер інформація про процес проведення дослідження та його висновки, зокрема, матеріали дослідження, можуть бути представлені головою комісії (спеціальної комісії) потерпілому (членам його родини або уповноваженій ними особі) за його (їх) вимогою за допомогою усіх доступних комунікаційних засобів, включаючи електронний формат.

Крім того, Методику доповнили розділом “Порядок дослідження аварій у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її регіонах”.

Отже, аварії, які трапились під час виконання робочих обов’язків внаслідок воєнних (бойових) дій (бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон, інших незаконних дій, здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються втратою життя людей чи руйнуванням критично важливих об’єктів життєдіяльності тощо), підлягають окремому дослідженню незалежно від ступеня важкості травм (пошкодження здоров’я).

Дослідження таких аварій здійснюється за місцем їх відбування. Не проводиться дослідження для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних речовин і ступеню його алкогольного сп’яніння.

Дослідження аварій, які спричинили серйозні наслідки, включаючи можливу інвалідність потерпілого, проводиться комісією підприємства (установи, організації) без відповідного письмового наказу місцевого органу Держпраці.

Термін дослідження

Продовження терміну дослідження здійснюється за умови отримання Декларації відповідності з охорони праці від роботодавця, де він мотивує необхідність продовження до отримання необхідних висновків, документів, відповідей, роз’яснень та інших необхідних матеріалів, згода на яке повинна бути офіційно затверджена місцевим органом Держпраці.

Обов’язок проведення дослідження

У випадку, коли роботодавець не може створити комісію та забезпечити проведення дослідження аварії, обов’язок щодо проведення такого дослідження лягає на відповідний місцевий орган Держпраці за місцем відбування аварії або місцезнаходженням суб’єкта господарювання, працівником якого є потерпілий.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *