ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Хто повинен проходити вступний інструктаж з охорони праці?

Головна » Статті з охорони праці » Хто повинен проходити вступний інструктаж з охорони праці?
Хто повинен проходити вступний інструктаж з охорони праці?

Вступний інструктаж є обов’язковим процесом для всіх співробітників, які тільки прийшли на роботу, незалежно від посади або стажу. Його метою є навчання працівників безпеки та ознайомлення з основними правилами, які обумовлені специфікою роботи на підприємстві.

Хто повинен проходити вступний інструктаж? Відповідь проста: кожен новий працівник підприємства. Це стосується керівників, спеціалістів, робітників – всіх, хто прийнятий на роботу. Також це обов’язково для студентів, які проходять виробничу практику, та інших осіб, які тимчасово перебувають на території підприємства.

Вступний інструктаж передбачає навчання основам охорони праці, правилам пожежної безпеки, навчання першої допомоги, а також знайомство з внутрішнім трудовим розпорядком. Він допомагає працівнику розібратися в основних положеннях і правилах, які діють на підприємстві, та визначити основні вимоги до здоров’я і безпеки при виконанні обов’язків.

Інструктаж проводиться на початку трудової діяльності працівника, але єдиний раз не обмежується. Він повторюється при зміні технології, при введенні нового обладнання, а також у разі надання працівнику нових обов’язків.

Важливо пам’ятати, що кожен працівник має право отримати відповіді на всі свої питання, пов’язані з безпекою праці, протягом вступного інструктажу. Це не просто формальність, а важливий елемент системи охорони праці.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *