- Існує чіткий “Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві” затверджений Постановою КМУ № 59.
- Запровадження внутрішнього порядку розслідування на кожному підприємстві з інструкціями та кроками для проведення розслідувань.
- Проведення розслідування спеціальними комісіями, що складаються з представників роботодавця, профспілок та інших уповноважених осіб.
- Обов’язок керівників підприємств надавати інформацію та матеріали для розслідувань та запобігання подібних подій у майбутньому.
- Повідомлення про нещасний випадок повинне надаватися протягом 24 годин з моменту його виявлення.
- Засідання комісії є дійсним, якщо на ньому присутня більшість членів, включаючи голову комісії.
- Підписання документів членами комісії може здійснюватися шляхом накладення електронного підпису.
- Розслідування нещасних випадків, пов’язаних з воєнними діями, проводяться незалежно від ступеня тяжкості травм.
- Повідомлення про нещасний випадок внаслідок бойових дій надсилається територіальному органу Держпраці, Пенсійному фонду, військовій адміністрації та профспілкам.
- При травмах від воєнних дій не проводяться дослідження наявності алкоголю та наркотичних засобів.
- Якщо під час розслідування виявлено порушення правил охорони праці, можуть застосовуватися штрафні санкції та інші заходи до учасників порушень.
- Залучення медичних працівників до розслідування для оцінки стану здоров’я потерпілого та ступеня його сп’яніння (за винятком воєнних дій).
- Організація навчань та підвищення кваліфікації працівників щодо охорони праці та відповідного розслідування.
- Ведення відповідної документації та статистики з метою моніторингу нещасних випадків на виробництві.
- Забезпечення анонімності та конфіденційності інформації про потерпілих працівників.
- Застосування практики системного підходу при розслідуванні виробничих травм з метою виявлення глибинних причин нещасних випадків.
- Надання допомоги постраждалим працівникам, забезпечення компенсації втрат, лікування та реабілітації.
- Розгляд випадків виробничих травм на спільних зборах підприємства та обговорення можливих заходів для попередження подібних випадків у майбутньому.
- Ініціювання державних органів та громадських організацій до проведення контролю за дотриманням законодавства з охорони праці на підприємствах.
- Розробка та впровадження додаткових заходів з покращення умов праці та безпеки на підприємствах, що сприятиме зниженню рівня виробничих травм в Україн
Читати також: