Ліцензія на охоронну діяльність в Україні є офіційним документом, що дозволяє провадити охоронну діяльність відповідно до законодавства. Охоронна діяльність включає захист майна, охорону громадського порядку, безпеку осіб та інші супутні послуги.
Ліцензія на охоронну діяльність необхідна для підприємств або приватних осіб, які надають послуги з охорони. У випадках, коли потрібна охорона майна або забезпечення безпеки осіб, вимагається наявність ліцензії. Наприклад, охорона об’єктів, транспорту, осіб під час подорожей тощо.
Ліцензію на охоронну діяльність видає Міністерство внутрішніх справ України
Для отримання ліцензії на провадження охоронної діяльності, суб’єкт ліцензування повинен подати до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ – 01601) наступні документи:
- Заяву про отримання ліцензії (Додаток 1 до постанови № 960).
- Відомості про персонал охорони (Додаток 2 до постанови № 960).
- Відомість про наявність спецзасобів (Додаток 2-1 до постанови № 960).
- Відомість про наявність транспорту реагування (Додаток 2-2 до постанови № 960).
- Відомості про доступність місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення (Додаток 4 до постанови № 960).
- Опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження охоронної діяльності (Додаток 3 до постанови № 960).
Вищезазначені документи слід подати за визначеним адресою для розгляду та оформлення ліцензії на провадження охоронної діяльності. Ретельне дотримання вимог та надання повної і достовірної інформації є важливим для успішного отримання ліцензії.
Зміни у ліцензію потрібно вносити у випадках, коли змінюються реквізити підприємства, власницькі структури, відповідальні особи, або при зміні виду охоронної діяльності, об’єктів охорони тощо. В таких випадках необхідно подати заяву та відповідні документи для проведення процедури змін у ліцензії.
Ліцензію на охоронну діяльність можуть анулювати у разі порушення вимог законодавства, неналежного виконання обов’язків, недотримання стандартів безпеки, виявлення фактів корупції або неправомірної діяльності.
Продовження діяльності без ліцензії на охоронну діяльність може мати відповідальність у вигляді штрафів, заборони на провадження діяльності або інших правових наслідків, передбачених законодавством.
Під час дії воєнного стану
Під час дії воєнного стану, діяльність у сфері охорони може здійснюватись як з ліцензією, так і на підставі подання Декларації провадження господарської діяльності, яка залишається чинною до закінчення воєнного стану.
Після завершення воєнного стану, Декларація має бути переоформлена на ліцензію протягом 90 календарних днів. Це означає, що суб’єкт охоронної діяльності повинен звернутися до компетентного органу з ліцензування та подати відповідні документи для отримання ліцензії після закінчення воєнного стану. Цей процес має бути завершений протягом 90 днів з моменту закінчення воєнного стану, щоб забезпечити правову основу для подальшої здійснення охоронної діяльності.
Наша компанія спеціалізується на наданні професійної допомоги у отриманні Ліцензії на охоронну діяльність, зокрема дозволу на виконання робіт з підвищенної небезпеки (детальніше як получити дозвіл). Ми розуміємо, що процес отримання ліцензії може бути складним та часо- і ресурсозатратним завданням, тому ми готові надати Вам всебічну підтримку і забезпечити успішне проходження цього процесу.
З нами Ви можете бути впевнені в професійному підході та якості наших послуг.