ТЕЛ: + 3 8 (050) 312 70-82

Інструкція Для осіб , відповідальних за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів

Головна » Документи з охорони праці » Інструкції з охорони праці за професіями, загальні та по видах робіт » Інструкція Для осіб , відповідальних за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ № 7

Інструкція Для осіб , відповідальних за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструкція для особи, відповідальної за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів, розроблена на підставі чинного законодавства України про охорону праці, а також з урахуванням вимог:

  • “Положення про розробку інструкцій з охорони праці” (НПАОП 0.00-4.15-98);
  • “Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання” (НПАОП 0.00-1.80-18);
  • ДСТУ БА. 3.2-13:2011. Строительство. Електробезопасность;
  • “Правил охорони праці на автомобільному транспорті” (НПАОП 0.00-1.62-12);
  • ДБН А.3.2-2-2009 “Охорона праці і промислова безпека у будівництві” (НПАОП 45.2-7.02-12), і є нормативним актом в межах підприємства.

1.2. Дія інструкції поширюється на всі дільниці підприємства, визначає загальні права та обов’язки, а також установлює відповідальність за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів.

1.3. Особа, відповідальна за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів відповідно до розділу VI, гл. 5, п. 1, Правил, призначається наказом по підприємству. У разі передачі крана в оренду іншій організації, обов’язки такої особи визначаються відповідним договором.

1.4. Особа, відповідальна за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів, повинна пройти навчання з монтажних робіт і транспортування кранів, атестованих за “Правилами…” і мати групу з електробезпеки нижче II.

  1. ОБОВ’ЯЗКИ ОСОБИ, ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ЗА МОНТАЖ, ДЕМОНТАЖ І ПЕРЕБАЗУВАННЯ ГУСЕНИЧНИХ КРАНІВ

2.1. Особа, відповідальна за монтаж, демонтаж і перебазування гусеничних кранів, повинна:

  • організувати ведення робіт під час монтажу, демонтажу і транспортування кранів відповідно до технологічної карти і вимог інструкцій з монтажу заводу-виготовлювача даного крана.
  • виділити для обов’язкового затропування конструкцій, вузлів і бовантажів необхідне число навчених і атестованих стропальників та монтажників.
  • перевірити учнів бригади, виділеної на монтаж-демонтаж машин, з допомогою вантажопідіймальних кранів, наявність посвідчення стропальника і своєчасне проходження періодичної перевірки знань.
  • видати завдання бригаді на виконання робіт з допомогою кранів, провести цільовий інструктаж і оформити наряд-допуск. Дати відомості про особливості і маси переміщуваних вантажів кранами.
  • забезпечити монтажників спецодягом, справними і випробуваними знімними вантажозахоплювальними пристроями, та стропальників (сигнальників) – нарукавними пов’язками.
  • вказувати місце для установки монтажного крана для укладання конструкцій і бовантажу і проводити інструктаж членів бригади про порядок і габарити складування.
  • безпосередньо керувати роботами з монтажу, демонтажу і перебазування кранів.
  • постійно контролювати виконання членами бригади вимог безпечного виконання робіт і інструкцій з охорони праці.
  • контролювати складування і навантаження на автотранспорт металоконструкцій і вузлів відповідно до вимог технологічних карт, стандартів безпеки праці, інструкцій з монтажу і експлуатації крана заводу-виготовлювача.
  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ

3.1. Демонтаж, транспортування і монтаж гусеничних кранів повинні проводитися відповідно до вимог технологічних карт, інструкцій з монтажу і експлуатації крана заводу-виготовлювача.

3.2. У разі, коли кран повинен транспортуватися невідомою місцевістю, шлях проходження крана повинен бути заздалегідь вивчений. Транспортування крана невідомою місцевістю не допускається.

3.3. Під час вибору шляху проходження крана потрібно враховувати габарити, його вагу, тиск колісна ґрунту. Перед виїздом на ухил перевірити гальма. Супроводжувати кран повинен машиніст.

3.4. Під час виконання робіт не допускається:

  • установка стрілових кранів на майданчиках з ухилом більше встановленого для даного типу крана, на свіжо насипаному і неутрамбованому ґрунті.
  • установка стрілових кранів під лініями електропередачі будь-якої напруги і робота їх на відстані ближче 40 м від ПЛ з напругою більш 42 В без наряд-допуску.
  • монтаж і демонтаж крана під час дощу, снігопаду і сильного вітру, при густому тумані і в сутінках.
    1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ РОБІТ

    4.1. Повідомити особу, яка здійснює відомчий нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією вантажопідіймальних кранів і машин для проведення позачергового повного технічного огляду встановленого на новому місці крану.

  1. 4.2. У разі необхідності провести співробітниками розбір випадків порушень правил безпеки і інструкцій з охорони праці.
  2. 4.3. Виконати заходи особистої гігієни.
    1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

    5.1. У разі наближення грози, сильного вітру, швидкість якого перевищує допустиму для роботи даного крана, вказану в його паспорті, необхідно призупинити виконання робіт та дотримуватися рекомендацій заводу-виробника.

  3. 5.2. У процесі роботи з переміщення вантажів кранами можуть виникати виробничі аварії та нещасні випадки у разі:
    • перенавантаження крану;
    • відсутності ППБ;
    • несправності приладів безпеки;
    • використання немаркованих та несправних стропів і тари.
    • 5.3. У випадку пожежі необхідно викликати пожежно-рятувальну службу за номером “101” та повідомити керівника робіт.
    • 5.4. У разі нещасних випадків (забиття, падіння, електротравми та інше), а також у випадках раптового захворювання потрібно надати потерпілому першу (долікарську) допомогу, повідомити керівника робіт про те, що сталося, та викликати швидку медичну допомогу за номером “103”.
    • 5.5. Допомога, надана не медичним працівником, не може замінити допомогу з боку медичного персоналу і повинна надаватися лише до прибуття лікаря.
    • 5.6. Конкретні дії щодо надання медичної допомоги потерпілому під час різних уражень описані в інструкції з надання першої (долікарської) допомоги, яка вивчається під час проходження навчання, первинного та подальших інструктажів з питань охорони праці.

виникли

питання?